Trudności z dostępem do lekarzy i świadczeń oferowanych w ramach NFZ sprawiają, że wielu pacjentów zmuszonych jest do korzystania z prywatnych usług medycznych. Tylko w 2022 roku Polacy wydali na leczenie prywatne niemal 37 mld złotych.
Ze statystyk wynika, że w naszym kraju co trzy minuty diagnozowany jest nowotwór, co 7,5 minuty ktoś pada ofiarą udaru, a co 20 minut – zostaje ranny w wypadku. Każde takie zdarzenie oznacza konieczność niezwłocznego skorzystania z usług medycznych, często wysokospecjalistycznych konsultacji, badań i zabiegów. Niestety, na wiele świadczeń refundowanych przez NFZ trzeba czekać nieraz miesiącami, a dopisek „Cito” na skierowaniu do specjalisty czy na badanie niewiele pomaga. Osoba chora lub poszkodowana w wypadku nie może sobie pozwolić na wielomiesięczne czy choćby tylko wielotygodniowe oczekiwanie na usługę medyczną – w wyścigu z czasem stawką staje się bowiem życie, powrót do sprawności fizycznej czy samodzielne funkcjonowanie.
Realne wsparcie w chorobie
Na finansowanie leczenia całkowicie z własnej kieszeni stać jedynie osoby zamożne, bo prywatna opieka medyczna jest bardzo kosztowna. Z badań przeprowadzonych przez Wartę wynika, że tylko co trzecia osoba deklaruje, iż ma oszczędności, które pomogłyby jej w walce z poważną chorobą. Dlatego bardzo pomocnym rozwiązaniem są ubezpieczenia na życie, zabezpieczające realizację różnych potrzeb związanych ze zdrowiem.
Pieniądze na leczenie
Ubezpieczenie na życie daje choremu wyjątkowe wsparcie w przypadku poważnego zachorowania. Osoba ubezpieczona otrzyma bowiem pieniądze w formie konkretnego świadczenia. Może ponadto skorzystać z różnych praktycznych świadczeń assistance o charakterze medycznym. Zakres pomocy i liczba usług uzależniona jest od posiadanego zakresu ubezpieczenia.
Dla przykładu: w ramach ubezpieczeń na życie oferowanych przez Wartę można otrzymać nawet do 600 tys. zł z tytułu poważnego zachorowania, a dodatkowo świadczenie za pobyt szpitalu, przebytą operację czy trwały uszczerbek na zdrowiu. Pieniądze te chory może przeznaczyć na najbardziej potrzebne mu w danej chwili wydatki – na leczenie i diagnostykę w prywatnych placówkach, prywatną rehabilitację, zakup nierefundowanych leków czy sprzętu rehabilitacyjnego. W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub po wypadku, oprócz świadczenia pieniężnego w ramach assistance, Warta zorganizuje i opłaci osobie ubezpieczonej np. wizyty u lekarzy specjalistów, opiekę pielęgniarską po pobycie w szpitalu czy rehabilitację.
Leczenie za granicą nawet do 2 mln euro
Są choroby których leczenie poza granicami Polski zapewnia choremu większe szanse na wyleczenie. W takich przypadkach klientom Warty z pomocą przychodzi ubezpieczenie na życie z opcją Leczenie za granicą. W ramach tej polisy Warta zorganizuje i pokryje koszty leczenia za granicą nawet do kwoty 2 mln euro.
Leczenie w prywatnej placówce
W ofercie Warty jest również ubezpieczenie zdrowotne, skierowane do małych i średnich firm, z którego mogą korzystać ich pracownicy. W tej opcji pracownikom przysługuje bezpośredni dostęp do prywatnych lecznic partnera medycznego Warty. Mogą oni korzystać między innymi z konsultacji lekarzy opieki podstawowej i specjalistów (stacjonarnie i on-line), kompleksowej